) XO

Hrdinská výprava udeřila v Ostravě

04.11.2019 | Tereza Buršová | Soutěžní kola

V pondělí 4. 11. 2019 se na Gymnáziu Volgogradská v Ostravě-Zábřehu utkalo celkem 15 ostravských týmů v náročném souboji o postup na krajské finále, na které se probojují jen ty nejlepší bojovné oddíly celého Moravskoslezského kraje.

Neohrožené týmy se na bojišti začaly scházet po osmé hodině ranní. Po krátkém úvodním ceremoniálu se některé skupinky rozehřály několika přátelskými partičkami hry křížků a koleček, aby následně byly rozděleny do čtyř skupin. Nelítostná bitva mohla začít.

Z počátečních patnácti týmů po pár úmorných hodinách bitvy vyplynulo osm postupujících do další fáze turnaje (play-off). Mezi přeživší patřila družstva Krutibrko (Gymnázium Ostrava‑Hrabůvka) a Doleva (Střední škola technická a dopravní Ostrava) ze skupiny A, PORG Ostrava (PORG - gymnázium a ZŠ) a Hrdinská výprava za fixami zdarma (Gymnázium Ostrava‑Hrabůvka) ze skupiny B, 4. A (Gymnázium EDUCAnet Ostrava s.r.o.) a Tým 1 (Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická) ze skupiny C a konečně 2. A (Gymnázium EDUCAnet Ostrava s.r.o.) a MartinoBijci (Gymnázium Ostrava‑Hrabůvka) ze skupiny D. Na těchto odvážlivcích byla již znatelná únava, ale nedalo se nic dělat – museli pokračoval dál v tomto turnaji a bojovat v play off o první tři příčky.

Ubývající síly některých družin bojovníků se projevily již ve čtvrtfinále, neboť tyto souboje byly skončeny poměrně rychle – ani ne do hodiny byla známá jména čtyř postupujících týmů. Mezi nejbojovnější účastníky dnešního turnaje patřily týmy Hrdinská výprava za fixami zdarma (Gymnázium Ostrava‑Hrabůvka), MartinoBijci (Gymnázium Ostrava‑Hrabůvka), PORG Ostrava (PORG - gymnázium a ZŠ) a 2. A (Gymnázium EDUCAnet Ostrava s.r.o.).

Aby soutěžící nepadli před započetím semifinálových bojů, udělali si krátkou pauzu. Někteří tříbili svůj um pro nadcházející bitvu trénovaním, jiní raději odpočívali či diskutovali mezi sebou. Kapitáni družin k tomu navíc byli bombardováni všetečnými otázkami místního zpravodajce, neboť i tuto bitvu je potřeba patřičně zdokumentovat a zavést do historických kronik.

Po přestávce byli všichni připraveni se po hlavě vrhnout do závěrečné bitvy, nejenom do boje o vítězství v dnešním turnaji, ale také o postupová místa do krajského finále. V těchto okamžicích si týmy sáhly až na své dno. Věděly, že z této čtveřice mohou postoupit jen tři. Byť to vřava byla veliká, přesto by bylo slyšet na bojišti spadnout špendlík.

Tak dlouhý a vyrovnaný zápas o třetí místo, který svedli MartinoBijci a 2. A, již dlouho nebyl k vidění. Mozky fungovaly na 110 %, soustředění bylo enormní, neboť každá chyba mohla stát skupinu bojovníků život. Po dlouhé sérii čtyř remíz byl nakonec výsledek zápasu 11:9 pro MartinoBijce. Jejich radost se valila všemi směry.

Avšak ani na druhém bojišti nebyla nouze o napětí. Tým PORG Ostrava se urputně rval s Hrdinskou výpravou za fixami zdarma o první místo v dnešním turnaji. Nakonec ve vyrovnané bitvě vybojovala prvenství se skóre 15:5 Hrdinská výprava za fixami zdarma, která letos oproti loňské vřavě startovala pod novým názvem.

1. místo Hrdinská výprava za fixami zdarma (Gymnázium, Ostrava) ve složení: Martin Hrubý, Iva Buchtová, Jan Pospíšil, Tomáš Vašíček, Tomáš Kuldan
2. místo PORG Ostrava (PORG - gymnázium a ZŠ, Ostrava) ve složení: Filip Kobělka, Ondřej Szkandera, René Kluz, Tomáš Erben, Šimon Palička
3. místo MartinoBijci (Gymnázium, Ostrava) ve složení: Vojtěch Polák, Michaela Niké Vopálecká, Viktor Lariš, Jakub Neděla, Lukáš Kornecký
Přejít na detail turnaje