) XO

Na děčínském turnaji to všem opět nasolila NaCl

04.11.2019 | Vítězslav Macháček | Turnaje

O prvním listopadovém pondělí proběhl oblastní turnaj v pIšQworkách na VOŠ a SPŠ strojní, stavební a dopravní v Děčíně. Bohužel už na začátku z turnaje odpadly dva týmy, protože neměly možnost se na turnaj dostat zavčasu.  Až na tento zádrhel proběhl turnaj v pořádku a všichni si ho náramně užili.

Jako obvykle turnaj započal prezencí, kde každý účastník dostal balení mentosek, XO liner a každý tým poukázku od BagMasteru a časopis od MUNI. Poté byla odprezentována úvodní prezentace, následně se týmy rozdělily do jednotlivých skupin.  Poté jsme se pustili se do hraní.

Jednotlivé partie ve skupinách proběhly bez větších zádrhelů. Jediný problém nastal ve skupině D, kde se nacházeli i obhájci loňského vítězství NaCl. V této skupině se protáhly všechny partie a nejnapínavější duel proběhl mezi Maxem Drápalem a Jakubem Klabenešem z týmů Snæfellsjökull a Kapříci.

Po přehrání videa od mentos jsme zahájili play-off. Pavouka otevřely zápasy Zdrávka × Cementáři, TOSáci 1 × Kapříci, Osmáci z Benešova × TOSáci 2 a Zedníci × NaCl. Nacl porazili Zedníky výsledkem 20:0. Osmáci z Benešova podlehli TOSákům 2. Souboj Zdrávky a Cementářu byl napínavý až do poslední chvíle, protože základní hra skončila remízou a partii rozhodl až druhý duel, který vyhrála Zdrávka.

Skrz semifinále hladce prošli NaCl a Tosáci 1, kteří se nakonec utkali o první místo. Tento souboj vyhrál tým NaCl a to se skóre 18:2. O třetí místo se utkala ZdrávkaTOSáky 2. Tento souboj se znovu rozhodoval duelem a tentokrát štěstí Zdrávce nepřálo a hned v prvním duelu podlehla.

1. místo NaCl (Gymnázium, Děčín) ve složení: Martin Kivader, Michael Douša, Jan Hasala, Matěj Florián, Václav Kikal
2. místo TOSáci1 (Střední prům. škola TOS VARNSDORF s.r.o., Varnsdorf) ve složení: Martin Hamada, Jan Ježek, Tomáš Kollár, Filip Kubica, Dinh Nghia Nguyen
3. místo TOSáci2 (Střední prům. škola TOS VARNSDORF s.r.o., Varnsdorf) ve složení: Martin Klička, Hynek Václavík, Lukáš Valenta, Roman Gábor, Lubomír Žák
Přejít na detail turnaje