Upilovaná brokovnice všechny v Pardubicích upilovala

11.11.2016 | Daniel Pastera | Soutěžní kola

Páteční ráno 11. listopadu se na Gymnáziu, Pardubice, Dašická neslo plně v duchu křížků a koleček. Konal se zde totiž druhý největší turnaj v Česku i na Slovensku – změřit své síly sem přišlo hned 22 týmů z různých škol z Pardubic a okolí. I přes takto velkou konkurenci týmy z domácí školy turnaj ovládly a obsadily 1. – 3. místo.

Týmy se již od 8. hodiny začaly scházet v největší místnosti na škole, aby zhlédly úvodní prezentaci. Brzo bylo vidět, že kapacita místnosti nebude stačit, proto se co nejdříve v poněkud stísněných podmínkách turnaj zahájil. 110 účastníků bylo poté rozděleno do 4 skupin a přesunuli se do hracích místností, které byly neobvykle dokonce 3.

I přes počáteční zmatek se začalo hrát krátce po deváté hodině. Zápasy se ve skupinách odehrály však naprosto plynule, leč napínavě. Kolem 11. hodiny již začaly odcházet první vyřazené týmy a pomalu se zahajovalo play-off. Zde již bylo vidět, že síly mezi soupeři jsou opravdu vyrovnané a mnohdy rozhodovala náhoda nebo štěstí, k přídavnému duelu však dojít nemuselo. Zanedlouho jsme znali veškeré postupující, díky 4 postupovým pozicím to byly týmy, co se prokřížkovaly až do semifinále. Rozhodnout, kdo obsadí jakou pozici, byla tedy už trochu formalita, ale i přes to do toho soutěžící dali všechno.

Po semifinále a následném finále (a zápase o 3. místo) již bylo rozhodnuto. Všechny 3 medailové pozice zůstaly doma – na Gymnáziu, Pardubice, Dašická. Kromě nich se znova na Gymnázium, Pardubice, Dašická podívá již v pondělí také tým z nedalekého Gymnázia Mozartova, u příležitosti konání turnaje krajského.

Rád bych poděkoval všem oblastním koordinátorům, že obrovsky pomohli s hladkým průběhem turnaje. Bez nich by zorganizovat tento turnaj bylo téměř nemožné.

Fotogalerie na Facebooku

Fotogalerie

1. místo Upilovaná brokovnice (Gymnázium, Pardubice) ve složení: Oskar Hofman, Jan Bíl, Jan Tilgner, Vojtěch Melichar, Václav Luňák
2. místo Saláti (Gymnázium, Pardubice) ve složení: Jakub Cach, Zdeněk Cach, Petr Kučera, Lukáš Vlasák, Martin Bureš
3. místo NT Fidži (Gymnázium, Pardubice) ve složení: Ondřej Štorek, Matěj Prokop , Matěj Formánek , Jiří Kovář , Petr Kavička
Přejít na detail turnaje