) Válec převálcoval soupeře v Pardubicích - pIšQworky

Válec převálcoval soupeře v Pardubicích

05.11.2015 | Daniel Pastera | Soutěžní kola

Hodnotné ceny a tři místa na krajském turnaji, přesně to byla motivace pro 15 týmů z okresu Pardubice, aby přijely na tamější „Dašák“ a předvedly maximální výkon v souboji křížků a koleček.

Jelikož několik týmu přišlo až na poslední chvíli, a vybírání startovného také nějaký ten čas zabere, úvodní prezentace začala až okolo 8:45. Nikomu z přítomných to ale vůbec nevadilo, protože již od samého příchodu a setkání s organizátory panovala na turnaji velmi příjemná a přátelská atmosféra.

Okolo 9:15 již byly týmy rozdělené do skupin a pomalu ale jistě se začalo hrát. Hned od počátku bylo znát, že síly nejsou vyrovnané. Křížkem od křížku a kolečkem od kolečka se začínalo zdát stále jasnější, kdo získá titul nejlepšího pišQworkáře.

I přesto však soutěžící, kterým se nedařilo, nesmutnili a zlepšovali si náladu doprovodnou hrou od Mindoku.

Atmosféra začala houstnout ve chvíli, kdy se začaly hrát duely v pavoukovi. Příšlo to pravé napětí! Pohár pro 1. místo chtěl ulovit každý. Některé taktiky týmů byly opravdu nevyzpytatelné a na stupně vítězů se dostali jen ti nejlepší. Možno dodat,že ti co měli nejzapeklitější taktiku.

O třetí místo si zahrál tým O kolečko víc z gymnázia v Holicích a domácí tým Kulíšci s.r.o. z domácího „Dašáku“. Jak to tak bývá, kdo je zvyklý na domácí prostředí, tomu se daří lépe. A to platilo i v tomto případě. Třetí místo ulovili Kulíšci s.r.o. z Gymnázia Dašická.

I duel o první a druhé místo svedla tato dvě gymnázia. Jelikož ale výjimka potvrzuje pravidlo, v tomto souboji domovské gymnázium neobstálo a domovský tým Rektr šrektr se umístil na druhém místě.

Vítězem turnaje se stal tým Válec z gymnázia v Holicích.

 

1. místo: Válec (Gymnázium Holice)- Jiří Průša, Filip Rudzan, Vojtěch Zeman, Dominik Socha, Matyáš Majce

2. místo: Rektr šrektr (Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083)- Oskar Hofman, Jan Bíl, Jan Tilgner, Vojtěch Melichar, Václav Luňák

3. místo: Kulíšci s.r.o. (Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083)- Jakub Cach, Matěj Ehm, Martin Bureš, Zdeněk Cach, Petr Kučera)

Fotogalerie na Facebooku

Fotogalerie            

1. místo Válec (Gymnázium Dr. Emila Holuba, Holice) ve složení: Jiří Průša, Filip Rudzan, Vojtěch Zeman, Dominik Socha, Tomáš Kantor
2. místo Rektr šrektr (Gymnázium, Pardubice) ve složení: Oskar Hofman, Jan Bíl, Jan Tilgner, Vojtěch Melichar, Václav Luňák
3. místo Kulíšci s.r.o. (Gymnázium, Pardubice) ve složení: Jakub Cach, Matěj Ehm, Martin Bureš, Zdeněk Cach, Petr Kučera
Přejít na detail turnaje