) V Chrudimi vyhráli Vtipálci - pIšQworky

V Chrudimi vyhráli Vtipálci

06.11.2014 | Zuzana Boháčová | Soutěžní kola

Gymnázium Josefa Ressela v Chrudimi se ve čtvrtek 6. 11. 2014 zaplnilo více než 130 studenty, kteří se nebáli ukázat svoji lásku k pIšQworkám. Turnaj s 26 týmy byl nakonec rozdělen na dva menší – červený a modrý, a tak jsme místo jednoho vítěze měli dva. Těmi se staly domácí týmy Vtipálci (červený turnaj) a ŠUPŠUP tým (modrý turnaj).

Nádherná aula byla zázemím jak pro prezenci týmů, tak i pro úvodní prezentaci a slosování týmů do skupin obou turnajů. V každém bylo po 13 týmech.

V červeném turnaji byly zápasy mnohokrát velmi vyrovnané. O vítězi skupiny A se rozhodlo až po součtu bodů, protože týmy PIŠQWINS a PMS spolu sehrály jedinou remízu v turnaji. S body byli úspěšnější hráči z PIŠQWINS. Ve skupině B vyhrál oba zápasy tým Piškoťáci a Céčku dominovali s výsledkem 6:0 Vtipálci, když porazili všechny tři soupeře ve skupině. Z Déčka postoupil z prvního místa tým KDO.

V pauze mezi zápasy před pavoukem se našim uším naskytl úsměvný rozhovor o hledání toalet. Hráč totiž svého kamaráda omylem nasměroval k dívčím záchodkům.

V play-off se začal lámat chleba. Týmy PMS a OXO, které postoupily ze skupiny druzí, porážely vítěze z jiných skupin a nakonec se spolu potkaly v boji o finále. Tam byli úspěšnější chlapci z PMS. Ve zbylých zápasech vítězové potvrdili svoji formu a poslali domů Spielmachers a 4Fun. Následně se museli utkat o postup do vytouženého finále. Zde byl úspěšnější tým Vtipálci, který se taktéž radoval z jistého postupu do kraje.

Zápas o třetí místo byl v režii týmů PIŠQWINS a OXO. Se skóre 16:4 nakonec vyhráli hráči PIŠQWINS. „Je to super! Nečekali jsme, že budeme třetí. Mysleli jsme si, že vypadneme ve skupině,“ líčili své pocity. Určitě mají být na co hrdí, vždyť je porazil jen vítězný tým Vtipálci z domácí školy, který celým turnajem prošel bez jediné prohry, s veselou myslí a spolu s PMS postupuje do Krajského turnaje v Pardubicích.

  

 

Fotogalerie na Facebooku

 

1. místo Vtipálci (Gymnázium Josefa Ressela, Chrudim) ve složení: Michal Procházka, Jakub Novotný, Jeroným Lavický, Jiří Hromádko, Lucie Šestáková
2. místo PMS (Základní škola, Heřmanův Městec) ve složení: Patrik Novák, Vladimír Kuklík, Matouš Strmiska, Martin Šteidler, Adam Juliš
3. místo PIŠQWINS (Střední průmyslová škola Chrudim, Chrudim) ve složení: David Mlejnek, Tomáš Doseděl, Tomáš Tkadlec, Tomáš Hudec, Roman Myška
Přejít na detail turnaje