Dej soupeři X.O.!

GLP sebralo Beznadějnému případu naději na další výlet do Brna

Krajské kolo pIšQworek v Plzeňském kraji se uskutečnilo v pátek 30. 11. Tým Beznadějný případ přijel obhájit své vítězství z minulého roku, což potvrdil vyhraným oblastním turnajem bez ztráty téměř jediného duelu. Stejně na tom byl jeho vyzyvatel tým GLP1.

V prvních kolech skupin týmy GLP1 i Beznadějný případ ztratily již první respektive druhý duel. Ale i přesto vzbuzovaly v ostatních týmech strach díky své dominancí. Vyzvat je chtěl tým Ultramegasexyborci2, který, ač na oblastním kole nezářil tolik jako tyto dva týmy, s výsledkem 16:4 vyhrál svůj první zápas. Jediní domácí Pax vobis remizovali s hostujícími igzgv@…

V druhém kole tým SPŠ Klatovy vedl 10:8 a všichni sledovali poslední duel. Dokážou Berušky zvrátit osud a porazit Klatováky? Bohužel, přes velkou snahu podléhají a zápas končí 12:8 pro SPŠ Klatovy. Jakoby toho nebylo dost, tým Team+ se blíží k dalšímu těsnému skóre, a jak se stalo Beruškám, tak x^5 nejsou schopni srovnat zápas z 8:10 a prohrávají nakonec 8:12.

Vyrovnanost týmů rozbíjí opět týmy Ultramexasexyborci2, Beznadějný případ a GLP1. Ultramexasexyborci2 a Beznadějný případ vyhrávají svůj druhý zápas 18:2 a GLP1 naprosto zničí své soupeře. První a také poslední skóre 20:0 dnešního turnaje je na světě.

Turnaj není jen o celkovém vítězství, jak dokazují týmy GLP2 a XO Matečáci. Společně nad pIšQworkami začnou probírat příhodu, jak se ztratit v parku 20 na 20 metrů.

Do playoff týmy postupují s dobrou náladou, diskuze nad tím, jak se ztratit pokračuje. Někteří však věnují pozornost hraní a k této příhodě se vrátí ihned poté, co dohrají. Jiní rozebírají své zahájení s protihráči.

Za chvíli už i druhý tým z Gymnázia Luďka Pika (GLP2) průběžně poráží Pax vobis 10:2, ale ti se nedají a sníží navzdory časové tísni na 8:10, bohužel se zvrat nekoná a GLP2 vítězí 12:8. GLP1 poráží bez větších zádrhelů Team+ 17:3, Beznadějný případ vyhrává na igzgv@… 18:2, Ultramegasexyborci poráží SPŠ Klatovy 16:4. 

Hry se protahují a některé hry končí remízou Beznadějný případ takto ukončil 3 své duely, tentokrát porazil Ultramexasexyborce2 už jen 15:5. Bratrská řež mezi GLP1 a GLP2 probíhá ve velmi příjemné atmosféře a hráči se přestávají soustředit, což možná přispělo ke ztrátě 3 duelů ze strany GLP1, kteří tak vyhráli "pouze"14:6.

Během finále zavládlo v sále hrobové ticho. Tým GLP1 dává vše do snahy porazit obhájce plzeňského titulu. Plno zápasů opět končí uplynutím časového limitu, a tak pár výher, které tým GLP1 uhrál, stačí k tomu, aby měl jisté vítězství.

Zápas o třetí místo s přehledem vyhrál tým GLP2, a tak se týmy z Gymnázia Luďka Pika v Plzni umístili na 1. a 3. místě v celém Plzeňském kraji.

 

Pořadí:

1. místo: GLP 1 (Gymnázium Luďka Pika Plzeň) ve složení: Jan Löffelmann, Pavel Balda, Martin Šůla, Václav Stezka, Jiří Sloup, Eliška Pivovarová

2. místo: Beznadějný případ (Masarykovo gymnázium Plzeň) ve složení: Adam Šebesta, Alan Karlíček, Michal Polák, Tereza Nováková, Petr Chalupský

3. místo: GLP 2 (Gymnázium Luďka Pika Plzeň) ve složení: Tadeáš Kapic, Markéta Zrostlíková, Tomáš Golubar, David Hádek, Adam Všaha