Dej soupeři X.O.!

Křizáči znovu útočí(li) a dobyli Olomouc - spolu s kOXem

Mrazivé dopoledně 29. 11. 2018 přineslo v nádherné historické Olomouci na místní SŠLCH tvrdý a někdy nekonečný souboj těch nejúspěšnějších týmů z kraje. Konal se zde totiž krajský turnaj, který nabídl hned dvě postupová místa do velkolepého grandfinále, které si vykřížkovaly a vykolečkovaly týmy Křižáci znovu útočí a kOX.

Celý turnaj byl zahájen krátce po 9. hodině ranní poté, co dorazili poslední mírně promrzlí soutěžící. Všichni s vidinou jednoho, totiž dvou cílů – dvou postupových míst na grandfinále konané již příští týden v Brně.

Týmy byly rozděleny do 4 skupin po 4 týmech a zanedlouho byly boje ve skupinách zahájeny. Hned v prvním kole bylo vidět, že se na turnaji setkali vskutku velice vyrovnaní hráči – nebylo kolo, v němž by se nevyčerpal časový limit až do poslední sekundy. Turnaj se tedy neobvykle protáhl.

Konkurence sil naprosto eskalovala v play-off. Zde musel hned několikrát rozhodnout rozhodující duel. Nicméně v půlce 12. hodiny bylo jasné, kdo ze semifinálové čtveřice bude postupovat do finále, avšak i v tomto kole se čekalo na vyčerpání celého limitu několika „zdržujcími“ hráči. V semifinále se utkali Strojaři s kOXem a Pixely s Křižáci znovu útočí. Toto kolo bylo vzhledem k 2 postupovým místům samozřejmě to nejvíce emočně nabité.

Nicméně po něm už následovalo jenom zrychlené finále vzhledem k pokročilé hodině, které někteří hráči pojali vskutku nestandardně – na arších se objevovaly třeba trojúhelníčky či jiné symboly.

 

Pořadí:

1. místo: Křižáci znovu útočí (Gymnázium Hranice) ve složení: Ondřej Kopecký, Tomáš Rabel, Jakub Jiříček, Vojtěch Jiříček, Václav Macháček

2. místo: kOX (VOŠ a SPŠ Šumperk) ve složení: Marek Jeřábek, Ondřej Fiedler, Jakub Tomášek, Tomáš Ptáček, Petr Kubelka

3. místo: Pixely (Cyrilometodějské gymnázium, ZŠ a MŠ Prostějov) ve složení: Jiřina Frýbortová, Magdaléna Peterková, Jakub Fiala, Ondřej Matoušek, Lukáš Tabery