Dej soupeři X.O.!

V souboji titánů na gymnáziu v Pardubicích dominoval Hoekebe

Čtvrtek 29. listopadu by se mohl jevit jako den, kdy by se nic zajímavého stát nemělo, ale opak je pravdou, neboť týmy titánů svedly na půdě pardubického Gymnázia Dašická mnoho napínavých bitev na herním poli, aby po sobě nakonec zanechaly pouze herní archy, které zvěstovaly první místo týmu Hoekebe z domácího Gymnázia Dašická.

Organizátoři očekávali 16 týmů, ovšem jeden z nich se cestou na Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083 zatoulal a tím si nechal ujít možnost utkat se s těmi nejlepšími z nejlepších z Pardubického kraje. Po okysličení mozku v podobě vystoupání (či vyšplhání) všech čtyř pater budovy gymnázia si týmy vyslechly úvodní prezentaci a s nadšením se vrhly do prvních soubojů. Nedalo by se ovšem říct, že hned první souboj predikoval úspěch týmu, u něhož výsledek 12:8 rozhodně není typický či dle jejich slov uspokojivý. Ovšem tím bychom předběhli celou řadu napínavých duelů a připravili bychom se o nečekané zvraty, které pardubický krajský turnaj přinesl.

Překvapením byly již samotné zápasy v tabulce. Ti, kteří obyčejně vítězí, se nyní umisťovali na druhých místech, nicméně i tak byli mezi osmi postupujícími týmy i jasní favorité, kteří se proti sobě střetli již v prvním kole play-off. Došlo na souboj titánů! Hned ze začátku proti sobě stáli Absinthenti z Gymnázia, OA, VOŠ a JŠ Svitavy a LOHENGRIN z Gymnázia Vysoké Mýto. Jenomže svitavským Absinthentům nyní nepřálo štěstí tak, jako během jejich loňského stříbrného krajského turnaje.

Jejich vyřazením si LOHENGRIN otevřel cestu do druhého kola play-off, kde na něj již čekal natěšený tým Hoekebe domácího Gymnázia Dašická Pardubice. Což znamenalo jediné. Přicházel další souboj titánů. Překvapivě přesvědčivými křížky a kolečky zvítězil tým Hoekebe na LOHENGRINEM, čímž mu zhatil jeho plány o postupu do Grandfinále.

LOHENGRIN tak byl odkázán k ne mnoho uspokojivému souboji o bronzové umístění. Zde se setkal se svým rivalem z oblastního turnaje. Tým Gymnázium Ústí nad Orlicí už jednou s LOHENGRINEM prohrál a nehodlal to opakovat. Svými precisními tahy dokázal remízovat a co víc, během rozstřelu i vyhrát.

Na druhé straně play-off pokračoval tým Hoekebe se svojí krasojízdou. Se svým přesvědčivým výsledkem během zápasu s CONQUERORS z Gymnázia Vysoké Mýto obhájil své prvenství z dob minulých a zajistil si tak postup do Grandfinále v Brně.

Pořadí týmů:

  1. místo: Hoekebe (Gymnázium, Pardubice, Dašická) ve složení: Matěj Ehm, Lukáš Vlasák, Petr Kučera, Petr Kavička, Jan Fiala
  2. místo: CONQUERERS (Gymnázium Vysoké Mýto) ve složení: Daniel Zeman, Ondřej Šimek, Jan Jiskra, Jonáš Čáp, Martin Málek
  3. místo: Gymnázium Ústí nad Orlicí (Gymnázium Ústí nad Orlicí) ve složení: Veronika Šmajzrová, Vojtěch Holásek, Radek Benda, Martin Bartoň, Jakub Leschinger

 Fotogalerie na Facebooku