Dej soupeři X.O.!

Křižáci znovu v Lipníku vytáhli do boje

V Olomouckém kraji se rýsuje favorit. Křižáci vykřížkovali v Lipníku všechny své soupeře a nehodlají přestat. 

Během pochmurného čtvrtečního dopoledne se v Lipníku nad Bečvou sešlo 11 týmů z blízkého okolí, všechny dorazily s jedním jediným cílem. Tím cílem bylo zajistit si jedno ze dvou postupových míst do krajského turnaje v pIšQworkách. Účastnící se skupiny přijely z nejrůznějších škol, zúčastnilo se jak hranické gymnázium, tak Střední škola lesnická či dva týmy zastupující pořadatelskou školu, Střední školu elektrotechnickou v Lipníku nad Bečvou.

Po úvodní prezentaci a seznámení se s pravidly byli všichni účastníci rozděleni do skupin a mohlo dojít ke střetům mezi jednotlivými týmy. Skupina A byla pod taktovkou znovu útočících Křižáků, účastníků loňského grandfinále. Loni jim vítězství v oblastním turnaji o vlas uteklo, letos tak měli šanci své pochybení napravit a také tak činili. Ve své skupině jako lvi zakousli své zuby do svých soupeřů. Zobani a Stavaři neměli šanci. Stavaři alespoň na Zobanech uhráli svůj postup. Skupina B byla jen o dvou týmech, tudíž Druháčci i Struhlováci měli postup jistý, hráli tedy jen pro zábavu. Z prvního místa céčkové skupiny postupovali CH3 spolu s Hmmm, kdy si oba stejným, dominantním způsobem pohráli s Pišqworáky a o první místo si to rozdali ve vyostřeném souboji. Skupina D přinesla postup týmů Apendix a Písty, ze hry vyřadila Lesáky, obhájce loňského vítězství, letos však v pozměněném složení.

Následovala krátká pauza a mohly vypuknout vyřazovací boje. Ve čtvrtfinále byly všechny duely vyrovnané, s výjimkou duelu Křižáků, ti rozdrtili Druháčky a pokračovali v cestě za titulem. Společně s nimi pokračovali v soutěži jejich kolegové ze skupiny, Stavaři. Vítězové skupin C a D, CH3 a Apendix nezaváhali ani ve čtvrtfinále a stále neporaženi vyzvali druhé dva postupující. Křižáci si drželi tempo také v semifinále a ani CH3 jim nezpůsobili vážnější problémy. Výsledek byl opět rychlý a zničující.  Soupeření Stavařů s Apendixem bylo již značně napínavější. Lepší schopnosti a strategii nakonec ukázali borci ze Střední průmyslové školy stavební v Lipníku nad Bečvou. Finále tak bylo reprízou boje skupiny A, mezitím v souboji o 3. místo zvítězila škola z nedalekých Hranic, chemici CH3 ze Střední průmyslové školy Hranice. Finále bylo vypjaté, atmosféra zhoustla. Asi tak na 5 minut. Poté mohli Křižáci začít slavit.

Turnaj byl sice v režii jednoho týmu, nicméně ostatní ukázali svou nejlepší hru a bylo se na co dívat. Všichni odcházeli spokojeni se svými výkony a my se těšíme, co postupující týmy předvedou v krajském turnaji. 

Pořadí týmů:

1. místo: Křižáci znovu útočí (Gymnázium Hranice) ve složení: Ondřej Kopecký, Tomáš Rabel, Jakub Jiříček, Vojtěch Jiříček, Václav Macháček)

2. místo: Stavaři (Střední průmyslová škola stavební, Lipník nad Bečvou) ve složení: Jan Vlček, Roman Gabčo, David Mikšánek, Vojta Vysloužil, Libor Tylšar

3. místo: CH3 (Střední průmyslová škola Hranice) ve složení: Eliška Holánová, Vojtěch Maňák, Tomáš Bělaška, Jan Gebauer, Karel Škývara