Dej soupeři X.O.!

Křižácká výprava útočí v Příbrami

I na příbramském Gymnáziu pod Svatou Horou proti sobě válčily týmy z celého okresu. Ve čtvrtek 8. listopadu se oblastního turnaje v soutěži pIšQworky zúčastnilo 13 týmů, postoupit však mohly jen dva. Největší úspěch slavilo Gymnázium Příbram, které obsadilo všechny tři medailové příčky.

Po stručném úvodu, v němž se všem vysvětlila pravidla, následovaly první zápasy. I přes velkou snahu nezískal tým unicorns po prvním kole ani jeden bod, zato LegenTRobots si připsali plných 20 bodů. Pořadatele lehce rozhodila ztráta Hráčů, kteří se šli místo urputného boje raději vzdělávat. Místo nich musel nastoupit tým Krtků. Naštěstí se ztracení Hráči našli a pokračovali ve hře. Mozkové závity všech hráčů pracovaly na plné obrátky.

Druhé kolo zahájil los duelů dvou odvěkých rivalů. Křižáci a LegenTRobotsse se zkrátka moc v lásce nemají. Boj pokračoval třetím kolem, kde i přes nervy převládala přátelská atmosféra. Čekalo se na opožděné Hráče, ale Rypouši to vzali sportovně. Do Play-off nepostoupili dubenští Bezpečáci, unicorns ani netAXE. Neúspěšní byli také Krtci z Gymnázia Příbram spolu se Zabijačkou ze SZŠ a VOŠ Příbram.

Po rozloučení s poraženými začalo to, na co se všichni těšili. Překvapením byl rozhodující duel mezi Rypouši a LegenTRobots z něhož vítězně vyšli Rypouši. Do semifinálového boje nakonec postoupily dvojice Vrbčata versus Křižáci a The five Shih – tzu versus Rypouši.

O první místo se mezi sebou utkali Rypouši a Křižáci. Atmosféra byla tak hustá, že by se dala krájet. Nekonečný zápas skončil remízou, a tak následoval první rozstřel. Všichni napjatě sledovali, jak tento duel dopadne. Rozstřel nakonec ovládl hráč z týmu Křižáci, kteří tak obsadili vytoužené první místo. Na oba týmy, Křižáky i Rypouše, se můžeme těšit v krajském turnaji.

Třetí místo vybojovali The Five Shih – tzu, nicméně ani oni, ani čtvrtá Vrbčata se z domácího území na krajské kolo bohužel nepodívají.

 

Pořadí:

  1. místo: Křižáci (Gymnázium Příbram) ve složení: Vojtěch Ježek, Jan Oravský, Jan Hlaváč, Karel Walenka, Jiří Soukup
  2. místo: Rypouši (Gymnázium Příbram) ve složení: Viet Tran, Irena Čandová, Karolína Šefránková, Vojtěch Stehlík, Vít Skalník
  3. místo: The Five Shih-tzu (Gymnázium Příbram) ve složení: Jaroslav Zíval, Zdeněk Kubát, Karel Kraus, Lukáš Stočes, Marie Vestenická