Že dáš 5 v řadě? My zvládneme 10!

Vítězný hattrick získali ve Zlíně MGSZŠVOŠZV

První prosincový den patřil ve Zlínském kraji pIšQworkám. V zasněženém Zlíně se na Gymnáziu Lesní čtvrť odehrál krajský turnaj a zájem o jediné postupové místo byl převeliký, protože dorazilo (i přes přírodní nepřízeň) hned 16 týmů.

Krásný začátek zimy se nám podepsal do celkového vývoje turnaje, našlo se nemálo týmů, kterým nepřálo počasí a znepříjemnilo jim cestu na turnaj. Odvážní pIšQworkáři se však sněhu a ledu nebáli a dostavili se zabojovat o své šance také na papíře.

Setkalo se zde 16 týmů z celého kraje a hráči se utkali v napínavých duelech, atmosféra ale byla i přesto přátelská. Vyrovnaná úroveň se jasně promítla do skóre, kde remíza nebo prohra o jeden duel byla častým úkazem. V jedné skupině jsme se dokonce setkali se shodným počtem výher a rozhodovat musely dílčí body. Z celkového počtu týmů se do play-off dostala přesně půlka a nervozita začala narůstat.

Čtvrtfinále bylo ve většině případů jednostranné. Překvapení obstaral tým MGSZŠVOŠZV II, který jako jediný zástupce druhých míst ve skupině dokázal svého protivníka přehrát. Opustily nás týmy: Dankovy děcka, Možem už jít?, Přístav a AG bude líp.

V semifinále začalo jít do tuhého. Postup byl na dosah pro všechny týmy. Za svojí vysněnou cestou na grandfinále pokračovali dále MGSZŠVOŠZV II, proti kterým se postavil tým ze stejné školy MGSZŠVOŠZV I. O třetí místo si zahrály týmy Jakubáci a IQ. Bratrovražedné finále ovládl papírově silnější tým a obhájil si již třetí rok po sobě postup a výhru ve Zlínském kraji. V zápase o třetí místo prokázal svoji inteligenci tým IQ.

Pořadí:

1. místo - MGSZŠVOŠZV I (Masarykovo Gymnázium Vsetín) ve složení: Petr Macháček, Tomáš Uherek, Ondřej Patala, Petr Jančár, David Halmazňa

2. místo - MGSZŠVOŠZV II (Masarykovo Gymnázium Vsetín) ve složení Pavel Šulák, Anna Mikušová, Šimon Šak, Leonard Jankovský, Petr Pechal

3. místo - IQ (SŠPHZ Uherské Hradiště) ve složení: Marek Dula, Matěj Remeš, Zbyněk Šmíd, Anna Nováková, Filip Vápeník 

Fotogalerie na Facebooku