Že dáš 5 v řadě? My zvládneme 10!

Kraj Vysočina nedokázal zastavit Jezdce Apokalypsy!

V pátek 1. prosince 2017 pořádalo gymnázium ve Žďáře nad Sázavou krajské kolo jubilejního 10. ročníku soutěže pIšQworky. Své síly a schopnosti změřilo 16 týmů z 11 škol. Nejúspěšnější byli Jezdci Apokalypsy (Gymnázium Pacov), kteří tak budou reprezentovat Kraj Vysočina na Grandfinále, které se koná 8. prosince v Brně.

Turnaj byl zahájen o 15 minut později, především kvůli horším přírodním podmínkám. I přesto mohli organizátoři přivítat všech 16 týmů a rozlosovat je do čtyř skupin po čtyřech účastnících.

Skupina A nabídla asi největší drama, neboť se tři týmy srovnaly na čtyřech bodech a rozhodnout tak muselo skóre z odehraných duelů. Nejvíce bodů – 38 – měli kluci z týmu Nechť f je funkce, konec citace (Gymnázium Žďár nad Sázavou), o dva body méně měli Chovanci psychiatrie v městečku Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch (Gymnázium Jihlava), kteří nejenže prokázali dobrý orientační smysl, když uprchli z velšského ostrova Anglesey až do budovy žďarského gymnázia, ale také svým úspěchem zavdali příčinu dohadům, že svou duševní nedostatečnost pouze předstírají. Pomyslného Černého Petra si vytáhl tým Melting Point (Gymnázium a obchodní Akademie Pelhřimov), a s turnajem se tak rozloučil.

Skupina B měla o poznání jasnější průběh, do vyřazovací části se tryskem přihnali Jezdci Apokalypsy (Gymnázium Pasov) a Seksta (Gymnázium Havlíčkův Brod). O moc složitější to nebylo ani v C skupině, pro postup si dokráčeli Im-Pro (Gymnázium Jilava) a neoblomní konspirační teoretikové Pí rovná se přesně 3 (Gymnázium Třebíč). Ač to ve skupině D vypadalo poměrně zamotaně, poslední kolo vše rozkrylo – do play-off postoupili CHUPACABRA SQUAD (SPŠ Stanislava Bechyně Havlíčkův Brod) s Tlapiškami (SPŠ Třebíč). Po skupinové fázi jsme se tak rozloučili s týmy Melting Point, Bídáci (SŠPTA Jihlava), Křižáci (SPŠTA Jihlava), Prumka1 (VOŠ a SPŠ Žďár nad Sázavou), Sekaři (Gymnázium Žďár nad Sázavou), TŘI TEČKY (SPŠ Stanislava Bechyně Havlíčkův Brod), dál nepostoupil ani sladký a chutný Kinder mléčný řez (Hotelová škola Třebíč) a o relevanci svého názvu musí jistě přemýšlet Kulatá krychle (Gymnázium Havlíčkův Brod).

Krátké spočítání nasbíraných bodů využili organizátoři k mediálnímu okénku, neboť do místa konání dorazila redakce Žďárského deníku. Po vyzpovídání nejen samotných organizátorů, ale také hráčů, bylo zahájeno play-off dle předem připraveného schématu. Mezi poslední čtyřku se překvapivě nepodíval tým Nechť f je funkce, konec citace, který v prostorách vlastního gymnázia obhajoval vítězství v turnaji. Nebyl schopen zastavit rozjeté Jezdce Apokalypsy, jimž podlehl 9:11. Podobně jako ve skupině vypadnuvší Kulatá krychle budou moci o svém argumentu přemýšlet mladí hráči týmu Pí rovná se přesně 3, kteří nejednoho protivníka během samotné hry zaskočili svými módními doplňky. Cesta turnajem skončila také pro Tlapišky a Sekstu.

Poslední čtyři týmy se tak utkaly o postup do brněnského Grandfinále. O možnost podívat se na jižní Moravu byli připraveni Chovanci psychiatrie v městečku Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch a také Im-Pro. Oba týmy tak čekal lítý souboj o bronzové medaile a bylo zajímavé, že tento byl záležitostí týmů z jihlavského gymnázia. V derby nakonec utrhli vítězství Chovanci psychiatrie v městečku Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch, kteří uspěli v poměru 14:6. Finále mělo odpovědět na otázku, zda se podaří CHUPACABRA SQUAD srazit ze sedla Jezdce Apokalypsy. K nelibosti všech, kteří se bojí katastrofy, se tak nestalo. Jezdci Apokalypsy přejeli CHUPACABRA SQUAD taktéž 14:6 a uvidíme, zda se podaří předejít konci našich dnů v Grandfinále.

Všem týmům děkujeme za účast a vítězům přejeme hodně štěstí v Grandfinále!

Pořadí:

1. místo: Jezdci Apokalypsy (Gymnázium Pacov), ve složení: Patrik Vondráš, Jan Smolek, Martin Hruška, Karel Vágner, Václav Fabík

2. místo: CHUPACABRA SQUAD (SPŠ Stanislava Bechyně Havlíčkův Brod), ve složení: Štěpán Míka, Tomáš Bačkovský, Vojtěch Houlík, Jakub Honek, Andrej Čapek

3. místo: Chovanci psychiatrie v městečku Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch (Gymnázium Jihlava), ve složení: Ondřej Med, Lukáš Weselý, Martin Zimen, Daniel-Patrik Oppelt, Tadeáš Havlík

Fotogalerie na Facebooku