Že dáš 5 v řadě? My zvládneme 10!

Himlhergotdonrvetrkrucajselement v Klatovech obhajují své vítězství

Gymnázium Jaroslava Vrchlického Klatovy - 13. 11. 2017 - Piškvorkové klání, 58 studentů, 12 týmů, 6 ze základek a jeden obhajující tým. Himlhergotdonrvetrkrucajselement si přinesl pohár z minulého ročníku, chtějí ostatní týmy zastrašit? Povede se jim to a obhájí první místo nebo potupně prohrají? A co základky, dostane se nějaká na stupeň vítězů nebo dokonce postoupí do kraje? To vše nám odhalil tento turnaj.

Týmy byly rozdělené do čtyř skupin po třech, každý tým čekaly dvě partie ve skupině. Tým Himlhergot první zápas vyhrál krásných 18:2, přece jenom to asi přišli vyhrát. Ani týmy ze základních škol na sebe nenechaly čekat a první zápas tým Kdyně ox1 vyhrál 16:4. Jejich druhý zápas byl již vyrovnanější, narazili na tým KIMIHIŠLIDIKI, ostatní zápasy všech skupin byly dohrané a v zápasu Kdyně ox1 vs KIMIHIŠLIDIKI chyběla už jen jedna partie. Stav byl 10:6 a tým KIMIHIŠLIDIKI potřeboval vyhrát oba duely, aby zápas zremizoval. Jan Blatný první duel vyhrál a tak drží pro svůj tým šanci zápas zremizovat. Stejně tak vyhrál i druhý duel a zápas končí 10:10, přesto tým Kdyně ox1 získává první místo a tým KIMIHIŠLIDIKI postupuje ze skupiny z druhého místa.

Do play-off se probojovaly 4 týmy ze základních a 4 týmy ze středních škol, dokážou základky čelit středním školám i nadále? V prvním kole play-off se potkaly dva bratrské týmy Kdyně ox1 a Kdyně ox2. Sotva play-off začalo, už se soutěžící chytají za vlasy nechápajíc, jak mohli udělat takovou hloupost. Pro tým to znamená další prohraný duel, ale ještě není po všem, ostatní můžou chyby svých kamarádů napravit.

První kolo play-off pomalu končí a pro 3 týmy již zmizela naděje na postup, už hrají jen Himlhergot proti Unicornům, stav zápasu je 8:8. Zbývá jen jedna partie, spoluhráči mlčky sedí, sledují a tiše doufají, že právě jejich spoluhráč je dostane do semifinále. Pro obhájce prvního místa je toto těžká situace, ale nakonec se ukázala zkušenost a z prvního duelu, dva body odnáší tým Himlhergot. Druhý duel na sebe nenechal dlouho čekat, a tak Himlhergot vítězí těsně 12:8 a postupují do semifinále.

Do semifinále se dostaly 3 týmy ze školy Gymnázium Jaroslava Vrchlického Klatovy a tým Kdyně ox1. Kdyně ox1 bohužel nestačil na tým Himlhergot a prohrál 6:14. Tým Na nic jsme nepřišli je to na vás získal na začátku utkání náskok, ten si udržel až do konce zápasu a zvítězil 12:8. Do finále tedy postoupily týmy ze stejné školy Himlhergot a Na nic jsme nepřišli domácí tedy opět vyhrají, bude to tým Himlhergot, který si sebou stále nosí svůj pohár z minulého ročníku, nebo budou konečně poraženi?

Do finále nastoupil Milan Fürbacher z týmu Na nic jsme nepřišli neporažen, ale ne na dlouho. Milan prohrává hned první duel zápasu. Kapitán týmu Himlhergot hlásí: "Teď bych měl tak do tří minut vyhrát, max." A má pravdu a vyhrává svůj první finálový duel. Finále se dostává na stav 10:4 pro tým Himlhergot. Pro tým Na nic jsme nepřišli se zdá být všechno ztraceno, avšak naděje umírá poslední. Tým sbírá zbytek svých sil, zápas vyrovnává a vynucuje rozstřel.

Týmy diskutují, koho pošlou hrát, Na nic jsme nepřišli vysílají skoro neporaženého Milan Fürbachera, ale tým Himlhergot se nedokáže domluvit. Tým se shodl, že reprezentanta zvolí hlasováním, každý dostává lísteček a píše na něj jméno svého favorita. Dva hráči mají stejný počet hlasů a tak po dohodě nastupuje na rozstřel kapitán. A duel může začít.

V mezičase tým Kdyně ox1 hladce poráží tým Pepovo gang a získává třetí místo. Ale teď již zpět k rozstřelu o první místo, všichni postávají kolem a koukají na rozhodující duel. Po chvíli Milan prohrává a tak kapitán týmu Himlergot Martin Flax získává pro svůj tým krásné první místo.

Naše dva domácí týmy čeká nyní krajské kolo v Plzni dne 27. 11. Potkají se tyto týmy a dočkáme se odvety? Na to si budeme muset počkat.

Pořadí:

1. místo: Himlhergotdonrvetrkrucajselement (Gymnázium Jaroslava Vrchlického) ve složení: Martin Flax, Štěpán Končal, Josef Fiala, Valentýna Jungvirthová, Eva Benešová

2. místo: Na nic jsme nepřišli a je to na tobě (Gymnázium Jaroslava Vrchlického) ve složení: Matěj Holý, Milan Fürbacher, Milan Vacovský, Miroslav Kovář, Jakub Illetško

3. místo: Kdyně ox1 (Gymnázium Jaroslava Vrchlického) ve složení: Lukáš Dohnal, Jiří Elbl, Dominik Nejdl, Zuzana Sokolová, Matouš Škraban

Galerie na Facebooku