Co jsou pIšQworky?

pIšQworky jsou týmová soutěž pro všechny studenty středních a žáky druhého stupně základních škol v oblíbené strategické hře piškvorky. Soutěž má za sebou už dvanáct úspěšných ročníků, do kterých se zapojila více než polovina všech českých středních škol. Přihlaste tentokrát své studenty i vy a dejte jim jedinečnou příležitost porovnat své síly s hráči z celé České republiky i Slovenska.

Zúčastnit se může každý, nemusí vynikat v matematice, účastnit se olympiád, ani nosit domů samé jedničky. Pravidla jsou snadná, k tréninku je potřeba jen tužka a papír, a tak jsou tady pIšQworky opravdu pro každého.

 

Důležité odkazy:

Nový harmonogram a koncept soupeření

Zahájení hry pIšQworek metodou SWAP2

Švýcarský systém nasazení do turnajů

Průběžné a konečné výsledky turnajů (dole na stránce)

Časté otázky a odpovědi

Komunikačním kanálem bude náš Discord, ke kterému se přede hrou přihlásíte

Proč přihlásit své studenty?

pIšQworky...
 • Zlepšují logické a analytické myšlení
 • Podporují zdravou soutěživost a fair-play
 • Rozvíjí práci v týmu
 • Budují nová přátelství mezi spolužáky i se studenty z jiných škol
 • Vytváří skvělé zážitky a odměňují studenty zajímavými cenami

Pravidla

Do soutěže se může přihlásit každý středoškolák nebo žák druhého stupně základní školy. Soutěží se v pětičlenných týmech, které se předem přihlásí online registrací. Počet týmů soutěžících za školu není limitovaný. Soutěž pIšQworky 2021 má prvotně několik úrovní; na nepovinných školních turnajích se vyberou týmy, které budou reprezentovat školu na online turnajích.

Z první úrovně turnajů postupují studenti do turnajů druhé úrovně a s nejlepšími pIšQworkáři se snad setkáme v prosinci na finále v Brně. Pokud ovšem situace dovolí, před finále se uskuteční ještě tzv. regionální kola, která proběhnou offline v osmi regionech. Startovné za každý tým je 180 Kč. Startovné platí pro všechny úrovně soutěže, hradí se tedy jen jednou, a to na začátku soutěže.

Podrobná pravidla

Harmonogram

 • v průběhu října Školní kola
 • 22. října Prodloužená uzávěrka přihlášek
 • 9. listopadu Uzávěrka přihlašování do turnajů (do 16:00)
 • 10. – 24. listopadu  Online turnaje
 • 25. – 30. listopadu online Regionální finále
 • 3. prosince online Grandfinále

Jak na školní kolo?

Uspořádat školní turnaj není nic těžkého a jeho podoba je čistě na vás. Můžete volit mezi turnajem týmů (který má lepší atmosféru) nebo turnajem jednotlivců (díky kterému můžete sestavit silné týmy). Letos můžou turnaj organizovat sami vaši žáci a se soutěží nám tak pomoct. Dostanou se do hry, během našich workshopů se dozví důležité informace a uspořádají skvělou akci pro celou vaši školu. Více informací najdete zde – školní kola.

Buďte v obraze!

Bedlivě sledujte naše novinky, které postupně přibývají. Najdete v nich důležité organizační informace, tipy a triky, rozhovory s bývalými účastníky i vysvětlení pravidel pIšQworek. .

Student Cyber Games

Soutěž pořádá spolek Student Cyber Games, z. s. , který se dlouhodobě zaměřuje na rozvíjení dovedností středoškoláků prostřednictvím netradičních soutěží. Na projektu pIšQworky pracuje přibližně padesát studentů, z nichž většina začínala jako soutěžící. Pokud máte k soutěži nebo spolku jakékoliv dotazy, neváhejte kontaktovat naše organizátory.