Co jsou pIšQworky?

pIšQworky jsou týmová soutěž pro všechny studenty středních a žáky druhého stupně základních škol v oblíbené strategické hře piškvorky. Soutěž má za sebou už třináct úspěšných ročníků, do kterých se zapojila více než polovina všech českých středních škol. Přihlaste tentokrát své studenty i vy a dejte jim jedinečnou příležitost porovnat své síly s hráči z celé České republiky i Slovenska.

Zúčastnit se může každý, nemusí vynikat v matematice, účastnit se olympiád, ani nosit domů samé jedničky. Pravidla jsou snadná, k tréninku je potřeba jen tužka a papír, a tak jsou tady pIšQworky opravdu pro každého.

 

Důležité odkazy: 

Zahájení hry pIšQworek metodou SWAP2

Průběžné a konečné výsledky turnajů (dole na stránce)

Švýcarský systém nasazení do turnajů

Časté otázky a odpovědi

Proč přihlásit své studenty?

pIšQworky…
 • Zlepšují logické a analytické myšlení
 • Podporují zdravou soutěživost a fair-play
 • Rozvíjí práci v týmu
 • Budují nová přátelství mezi spolužáky i mezi studenty z jiných škol
 • Vytváří skvělé zážitky a odměňují studenty zajímavými cenami

Pravidla

Do soutěže se může přihlásit každý středoškolák nebo žák druhého stupně základní školy. Středoškoláci soutěží v pětičlenných a základky v tříčlenných týmech, které se předem registrují online. Letos poprvé máme pro základní a střední školy oddělené kategorie, aby byla soutěž férovější. Počet týmů soutěžících za školu je limitovaný na 4 týmy za kategorii. Soutěž pIšQworky 2022 má tři úrovně; na nepovinných školních turnajích se vyberou týmy, které budou reprezentovat školu na Oblastních turnajích. Pokud se jim podaří postopit, budou bojovat na Krajských turnajích a nakonec i na Grnadfinále v Brně.

Startovné za každý tým je 250 Kč (střední školy), nebo 150 Kč (základní školy). Startovné platí pro všechny úrovně soutěže, hradí se tedy jen jednou, a to na začátku soutěže.

Podrobná pravidla

Harmonogram

 • v průběhu října Školní kola
 • 28. října Uzávěrka přihlášek
 • 31. 10. – 18. 11. Oblastní turnaje
 • 21. 11. – 2. 12. Krajské turnaje
 • 8. prosince Grandfinále JUNIOR
 • 9. prosince Grandfinále HLAVNÍ SOUTĚŽ

Jak na školní kolo?

Uspořádat školní turnaj není nic těžkého a jeho podoba je čistě na vás. Můžete volit mezi turnajem týmů (který má lepší atmosféru), nebo turnajem jednotlivců (díky kterému můžete sestavit silné týmy). Letos můžou turnaj organizovat sami vaši žáci a se soutěží nám tak pomoct. Dostanou se do hry, během našich workshopů se dozví důležité informace a uspořádají skvělou akci pro celou vaši školu. Více informací najdete zde.

Buďte v obraze!

Bedlivě sledujte naše novinky, které postupně přibývají. Najdete v nich důležité organizační informace, tipy a triky, rozhovory s bývalými účastníky i vysvětlení pravidel pIšQworek.

Student Cyber Games

Soutěž pořádá spolek Student Cyber Games, z. s., který se dlouhodobě zaměřuje na rozvíjení dovedností středoškoláků prostřednictvím netradičních soutěží. Na projektu pIšQworky pracuje přibližně padesát studentů, z nichž většina začínala jako soutěžící. Pokud máte k soutěži nebo spolku jakékoliv dotazy, neváhejte kontaktovat naše organizátory.