Co jsou pIšQworky?

Sestav tým, přihlas se a staň se součástí největší česko-slovenské studentské soutěže v piškvorkách. pIšQworky jsou týmová soutěž pro všechny studenty středních a žáky druhého stupně základních škol. Neseď v lavici a pojď si raději zahrát piškvorky, potrápit mozek, poznat nové lidi a zabojovat o postup na grandfinále v Brně. Zúčastnit se může každý, nemusí vynikat v matematice, účastnit se olympiád, ani nosit domů samé jedničky. Pravidla jsou snadná a k tréninku je potřeba jen tužka a papír, tak to přijď zkusit. Druhým rokem se také můžeš zúčastnit sám za sebe v kategorii Jednotlivci, více informací najdeš zde.

 

Důležité odkazy: 

Zahájení hry pIšQworek metodou SWAP2

Průběžné a konečné výsledky turnajů (dole na stránce)

Švýcarský systém nasazení do turnajů

Časté otázky a odpovědi

Proč se přihlásit?

Proč se přihlásit?
 • Zlepšíš si logické a analytické myšlení
 • Strávíš školní den jinak, než sezením v lavici
 • Budeš reprezentovat svou školu v celorepublikové soutěži
 • Lépe se seznámíš se spolužáky i se studenty jiných škol
 • Dostaneš XO liner a můžeš vyhrát super ceny

Pravidla

Do soutěže se může přihlásit každý středoškolák nebo žák druhého stupně základní školy. Středoškoláci soutěží v pětičlenných a základky v tříčlenných týmech, které se předem registrují online. Letos poprvé máme pro základní a střední školy oddělené kategorie, aby byla soutěž férovější. Počet týmů soutěžících za školu je limitovaný na 4 týmy za kategorii. Soutěž pIšQworky 2022 má tři úrovně; na nepovinných školních turnajích se vyberou týmy, které budou reprezentovat školu na Oblastních turnajích. Pokud se jim podaří postopit, budou bojovat na Krajských turnajích a nakonec i na Grnadfinále v Brně.

Startovné za každý tým je 250 Kč (střední školy), nebo 150 Kč (základní školy). Startovné platí pro všechny úrovně soutěže, hradí se tedy jen jednou, a to na začátku soutěže.

Podrobná pravidla

Harmonogram

 • v průběhu října Školní kola
 • 28. října Uzávěrka přihlášek
 • 31. 10. – 18. 11. Oblastní turnaje
 • 21. 11. – 2. 12. Krajské turnaje
 • 8. prosince Grandfinále JUNIOR
 • 9. prosince Grandfinále HLAVNÍ SOUTĚŽ

Buď v obraze!

Bedlivě sleduj naše novinky, které postupně přibývají. Najdeš v nich důležité organizační informace, tipy a triky, rozhovory s bývalými účastníky i vysvětlení pravidel pIšQworek.

Tým, nebo jednotlivec? Obojí!

Stejně jako loni i letos otevíráme kategorii jednotlivců! Chceš ukázat že ovládáš křížky a kolečka i bez parťáků za zády? Každý přihlášený tým má právě jedno startovné pro jednotlivce zdarma, pro ostatní je to za 50 Kč. Jdeš do toho? Více informací zjistíš zde.

Student Cyber Games

Soutěž pořádá spolek Student Cyber Games, z. s., který se dlouhodobě zaměřuje na rozvíjení dovedností středoškoláků prostřednictvím netradičních soutěží. Na projektu pIšQworky pracuje přibližně padesát studentů, z nichž většina začínala jako soutěžící. Pokud máte k soutěži nebo spolku jakékoliv dotazy, neváhejte kontaktovat naše organizátory.