Co jsou pIšQworky?

Sestav tým, přihlas se a staň se součástí největší česko-slovenské studentské soutěže v piškvorkách. pIšQworky jsou týmová soutěž pro všechny studenty středních a žáky druhého stupně základních škol. Neseď v lavici a pojď si raději zahrát piškvorky, potrápit mozek, poznat nové lidi a zabojovat o postup na grandfinále v Brně. Zúčastnit se může každý, nemusí vynikat v matematice, účastnit se olympiád, ani nosit domů samé jedničky. Pravidla jsou snadná a k tréninku je potřeba jen tužka a papír, tak to přijď zkusit.

 

Důležité odkazy:

Nový harmonogram a koncept soupeření

Zahájení hry pIšQworek metodou SWAP2

Švýcarský systém nasazení do turnajů

Průběžné a konečné výsledky turnajů (dole na stránce)

Časté otázky a odpovědi

Komunikačním kanálem bude náš Discord, ke kterému se přede hrou přihlásíte. A jak se na něj přihlásit.

Proč se přihlásit?

Proč se přihlásit?
 • Zlepšíš si logické a analytické myšlení
 • Strávíš školní den jinak, než sezením v lavici
 • Budeš reprezentovat svou školu v celorepublikové soutěži
 • Lépe se seznámíš se spolužáky i se studenty jiných škol
 • Dostaneš XO liner, Mentosky a můžeš vyhrát super ceny

Pravidla

Do soutěže se může přihlásit každý středoškolák nebo žák druhého stupně základní školy. Soutěží se v pětičlenných týmech, které se předem přihlásí online registrací. Počet týmů soutěžících za školu není limitovaný. Soutěž pIšQworky 2021 má prvotně několik úrovní; na nepovinných školních turnajích se vyberou týmy, které budou reprezentovat školu na Online turnajích. Z první úrovně turnajů postupují studenti do turnajů druhé úrovně a s nejlepšími pIšQworkáři se snad setkáme v prosinci na Grandfinále v Brně. Pokud ovšem situace dovolí, před finále se uskuteční ještě tzv. Regionální kola, která proběhnou offline v osmi regionech.

Startovné za každý tým je 180 Kč a zahrnuje jednu „vstupenku“ zdarma do kategorie Jednotlivců. Startovné platí pro všechny úrovně soutěže, hradí se tedy jen jednou, a to na začátku soutěže.

Podrobná pravidla

Harmonogram

 • v průběhu října Školní kola
 • 22. října Prodloužená uzávěrka přihlášek
 • 9. listopadu Uzávěrka přihlašování do turnajů (do 16:00)
 • 10. – 24. listopadu  Online turnaje
 • 25. – 30. listopadu online Regionální finále
 • 3. prosince online Grandfinále

Buď v obraze!

Bedlivě sleduj naše novinky, které postupně přibývají. Najdete v nich důležité organizační informace, tipy a triky, rozhovory s bývalými účastníky i vysvětlení pravidel pIšQworek. .

Student Cyber Games

Soutěž pořádá spolek Student Cyber Games, z. s. , který se dlouhodobě zaměřuje na rozvíjení dovedností středoškoláků prostřednictvím netradičních soutěží. Na projektu pIšQworky pracuje přibližně padesát studentů, z nichž většina začínala jako soutěžící. Pokud máte k soutěži nebo spolku jakékoliv dotazy, neváhejte kontaktovat naše organizátory.