Co jsou pIšQworky

Klasická hra piškvorky je oblíbená pro svou jednoduchost. Ke hraní je potřeba jen papír, tužka a trocha logického uvažování. Spolek Student Cyber Games pozvedl tuhle klasickou hru o trochu výš a vytvořil z ní celostátní soutěž s názvem pIšQworky.

Do soutěže pIšQworky můžete přihlásit každého středoškoláka a také žáky osmých a devátých tříd. K zapojení se do soutěže nemusí mít žáci žádné zvláštní nadání. Není potřeba, aby vynikali v matematice, ani nemusí mít samé jedničky. Postačí, když jim pomůžete sestavit pětičlenný tým a poté s nimi vyplníte online registraci. Ideální je sestavit týmy z žáků, kteří dobře zvládají práci v týmu a navzájem se motivují. Můžete jim pomoci navrhnout taktiku, která by je dostala až do finále, kde se i letos hraje o báječné ceny.

Pravidla jsou snadná. Soutěž pIšQworky má čtyři úrovně. Ve školních kolech se vyberou ti nejlepší a sestaví se čtyři týmy studentů. Tyto týmy pak pojedou reprezentovat školu na oblastní turnaj. Výherci oblastních kol postupují do třetí úrovně, tedy do kol krajských. Nakonec se ti nejlepší ze všech krajů přijedou v listopadu poprat o titul mistra v pIšQworkách na finále do Brna.

Soutěž pořádá Student Cyber Games, z. s., které se dlouhodobě zaměřuje na rozvíjení dovedností středoškoláků prostřednictvím netradičních soutěží. SCG je organizací akčních mladých lidí, převážně studentů vysokých a středních škol. Na projektu pIšQworky jich pracuje přibližně padesát a mnozí z nich začínali jako soutěžící.

pIšQworky jsou po osmi letech prestižní a známou hrou, což dokazuje i to, že o minulých ročnících byly v celé České republice i na Slovensku napsány stovky novinových článků a natočeno několik rozhlasových a televizních reportáží. Soutěž tedy nabízí i možnost reprezentovat svou školu v médiích.

Co teď ?


    Harmonogram 2016:

  • 21. 10. Uzávěrka přihlášek

  • 24. 10. Začátek oblastních kol

  • 11. 11. Konec oblastních kol

  • 14. 11. Začátek krajských kol

  • 18. 11. Konec krajských kol

  • 25. 11. Finále