Káčátko podlehlo alarmům

Dávid Tomčiak, 16. 11. 2016 v 13:36
Kategorie : Turnaje

Dne 16.11. 2016 se na Vyšší odborné a střední průmyslové škole dopravní Masná uskutečnil Krajský turnaj v pIšQworkách. Během celého turnaje jsme mohli vidět mnoho zajímavých taktik avšak pouze hráči týmu Haklovy alarmy předvedli, že patří do finále

Není to ani týden od posledního oblastního turnaje a již nám v plném proudu běží krajské turnaje v pIšQworkách. Ve středu  16. 11. 2016 jsem se svým týmem uspořádal na Vyšší odborné a střední průmyslové škole dopravní Masná krajský turnaj v logické soutěži jménem pIšQworky. Přišli jsme zde objevit ten nejlepší tým z celého středočeského kraje, který se probojuje až na samotné finále v Brně a bude bojovat o první místo v naši soutěži.

Jen několik málo minut po sedmé hodině ranní jsem se objevil se svými pomocníky na Vyšší odborné a střední průmyslové škole dopravní Masná, kde jsme začali připravovat turnaj v pIšQworkách pro ty nejlepší týmy ze středočeského kraje.

Čekala nás velice náročná práce. Nejprve jsme si nachystali učebny, poté jsme vystavili ceny, mezi kterými byly i poháry pro první tři místa. Následně jsem rozdělil úkoly mezi oblastní koordinátory, aby byli připraveni na dnešní soutěžní den.

Kolem osmé hodiny začaly přicházet první týmy. Ve tvářích soutěžících jsem poznal, kdo se přišel bavit, a kdo vážně hájit čest svého týmu. Poté, co dorazily všechny týmy, jsem udělal prezenci a následně jsem přednesl prezentaci, ve které bylo zakomponováno i video našeho spolupořadatele MASARYKOVY UNIVERZITY. Během videa jsem sledoval jednotlivé týmy, jak reagují na to, co vidí. Viděl jsem velice zajímavé reakce. Několik hráčů reagovalo velmi pozitivně, dokonce projevili zájem o studium na MU. Následovalo losování do skupin. Na rozdíl od okresního kola na Kladně zde nenastala situace vyžadující drastické promíchání týmů, avšak jedna menší změna byla vynucena kvůli přítomnosti dvou týmu ze stejného okresního kola v jedné skupině. A pak nastal čas na hru. Poněvadž byli přítomni šampióni kol okresních, již první hry byly plné napětí a každý hrál s vypětím vlastních sil. Jeden tým z důvodu blíže neurčených odmítal hrát bez losování. V nejednom případě skončily duely nerozhodně. V jednom případně dokonce došlo k remíze a k rozstřelu, který však nebyl pro tento den poslední.

Po skončení skupinové části jsme vytvořili pavouka pro Play-Off kola. Jeho první kolo proběhlo překvapivě rychle, oběma favoritům se podařilo vyhrát 20:0, s výjimkou jedné hry, kde muselo znova dojít k rozstřelu, který drásal nervy. Během prvních 10 minut provedli duelanti pouze 12 tahů. Po napínavých 18 minutách, 36 sekundách a 37 tazích byl duel rozhodnut. Mohli jsme přejít k semifinále.

V semifinále byly tedy 4 týmy. Všechny ostatní týmy odešly, v učebně bylo ticho, přerušované pouze občasnými vzdechy nad vyvíjením duelů. pIšQworkovým borcům a jedné jediné přítomné pIšQworkové borkyni se skoro kouřilo od hlav, jak se snažili vymyslet ty nejfikanější strategie. Nikdo nechtěl být poražen. Jeden zápas byl dohrán poměrně rychle. Lonští vítězové grandfinále si šli neúprosně pro výhru a své soupeře porazili se ztrátou pouze 2 bodů z 20. Druhý zápas se protáhl, jedna dvojice protivníků se nebála plně využít povolené doby na hru – každý duel hráli okolo 15 minut. Nakonec i oni dohráli. A aby celý tento den nebyl náhodou málo dramatický, jejich zápas skončil remízou. Muselo tedy dojít k rozstřelu. Týmy dlouho vybíraly vhodné kandidáty. Když se konečně rozhodly, všechny nervy před tím možná už trochu povolenější se znovu napjaly k prasknutí. Rozstřel byl dohrán velmi rychle. Za radosti z vítězství a současného smutku z prohry jsme se konečně přesunuli k bojům o 1. a 3. místo.

Finále začalo. Nejen vyučující, hráči, ale i my všichni organizátoři jsme byli zvědaví, kdo nakonec vyhraje. Hrálo se snad nekonečně dlouho. Finále bylo rozhodnuto po 4 partiích. Lonští grandfinalisté se nenechali porazit, nedali šanci protivníkovi. Zklamání obrovské. Boj o třetí místo byl také dramatický. Nicméně nešlo o postup jako v případě zápasu o 1. místo.

 Fotogalerie na webu

  1. Místo HAKOLOVY ALAMY (Gymnázium J. Barranda) ve složení David Hakl, Ivan Coufal, Jakub Čapek, Daniel Molt, Jiří Vrecion
  1. Místo KVÚÝ (GYMNÁZIUM KLADNO) ve složení Lukáš Dvořák, Tereza Daňová, Jan Dáňa, Matěj Kripner, Filip Brukner
  1. Místo MEGALOMANI ( GYMNÁZIUM JIŘÍHO Z PODĚBRAD) ve složení Jiří Lizec, Matyáš Sojka, Jakub Ptáček, Pavel Řepka, Nam Hai Ngo