Igor dovedl své Langusťáky k vítězství v Liberci

Karolína Labská, 16. 11. 2016 v 13:42
Kategorie : Turnaje

Středu 16. listopadu zažili pIšQworkáři Libereckého kraje pořádný šok! Undergroundový tým ze Semil si v čele se svým svérázným maskotem prokolečkoval cestu až k vítězství.

Ze všech divokých hor a chladných průsmyků Libereckého kraje sešli se dne 16. listopadu největší mistři posvátného pIšQworkářského umění, aby se utkali ve velkém křížkolečkovacím klání. Každoroční turnaj se opět konal na Gymnáziu F. X. Šaldy. 

Zkušené, ostřílené týmy vedené svými sensei se připravovali na jejich největší zkoušku. Ohněm oblastních kol prošli mnozí s přehledem, ale zde je tu čekali jen ti tejlepší z nejlepších celého Severu.

Pak již započaly souboje. Po měsících náročného fyzického i mentálního tréninku v bambusových hájích dálného severu Čech dostali mladí padavani konečně příležitost předvést své umění křížku a mistrovství kolečka v plné formě. Pětičlené klany si razily cestu čtyřmi skupinami a tvrdě bojovaly o postup do vznešené ligy Play-Off také zvané Pavouk. Vždy jen lepší dva ze tří celkem ve skupině týmů byly vybrány ke cti se tohoto klání účastnit.

V pavoukovi už byly výkony prudce vyrovnané a nebylo pak již kola, ve kterém by alespoň u jednoho zápasu nedošlo i na rozstřel. V semifinále si Průmka E poradila s bezejmennými No Name, zatímco Langusťáci si na Nelateamu smlsli až ve druhém rozstřelu. Jejich podivné rituály s knihou a líbání maskota Igora je však i ve finále dovedlo k vítězství. Na to, že původně vůbec neměli z oblastního kola postoupit a zapřeli svou domácí školu, jež jim neposkytla na pIšQworky omluvenku, podali úctyhodný výkon. Langusťáci jedou!

Fotogalerie na Facebooku

Fotogalerie na webu

1. místo: Langusťáci (Gymnázium a SOŠ Jilemnice) ve složení: Vojtěch Hájek, Tomáš Brož, Marek Kraus, Vojtěch Vrána a Tomáš Lukeš

2. místo: Průmka "E" (SPŠ strojní a elektrotechncká Liberec) ve složení: Jakub Doubek, Miroslav Hejduk, Ondřej Hradecký, Samuel Pospíšil a Michal Doležal

3. místo: NoName (Gymnázium Ivana Olbrachta Semily) ve složení: Tomáš Zeman, Karel Matura, Jiří Kadlec, Jan Pekárek, Eliška Suchardová