Šťastným Never lucky patří plzeňský pohár

Petra Plachá, 16. 11. 2016 v 13:14
Kategorie : Turnaje

I v Plzeňském kraji se studenti středních a dvou základních škol probojovali do krajského turnaje, kde soupeřili o jediné vysněné místo v grandfinále. Gymnázium Plzeň opět přivítalo pIšQworkáře, tentokrát 16. listopadu, a nelítostné partie o plzeňský pohár mohly začít. Jedenáct týmů se už nemohlo dočkat, až obhájí svá vítězství z oblastních kol.

Rozděleni do tří skupin po třech týmech a s jednou skupinou se dvěma týmy se začaly odehrávat první zápasy. Stejně jako v oblastních turnajích osm nejlepších, tedy dva z každé skupiny, postupovalo do Play-Off. Po přátelských soubojích ve skupinách jsme se rozloučili se třemi týmy, s Himelhergotdonrvetrkrucajselement, kterým nepomohl ani jejich maskot, pytel s ječmenem, Ječmínek, s Mertlovci z Gymnázia Jaroslava Vrchlického a nakonec i s týmem Ratantule ze ZŠ Nýrsko.

Na začátku Play-Off měly odehrané zápasy jasné vítěze, zkušené a osvědčené týmy postupně vyřazovaly ostatní. V prvním kole oba týmy pořadatelské školy jednoduše přehrály Masaryčku B a GLP C, zato Oktáva GB nestačila na GLP A a Beznadějný případ přehrál SPŠE 4.

Semifinále rozhodlo mezi Beznadějným případem a Týmem Hanka, po dlouhých duelech následovala remíza a tak to, kdo bude hrát o první místo a postup, určil rozstřel. Tuto možnost nakonec získal Tým Hanka. Druhý zápas byl oproti tomu úplně jasný, Never lucky ve své cestě za vítězstvím nehodlali ustoupit a GLP A se muselo spokojit se zápasem o třetí místo.

Boj o třetí místo byl zahájen losem, nebylo se čemu divit, proti GLP A hrál Beznadějný případ, který už v oblastním kole ukazoval svou závislost na losování a i na krajském turnaji odmítal rozehrát jediný turnaj bez něj. Nováček Beznadějný případ si opět užil rozstřel a získal tak místo na stupni vítězů.

Ve finále se setkali oba týmy pořadatelské školy, Tým Hanka a Never lucky, bratrovražedný souboj mohl začít. Gymnázium Plzeň se mohlo radovat z vítězství, ale který tým se podívá na grandfinále? Never lucky obhájili své vítězství z oblastního turnaje i předchozích let a ukázali nám, že se s nimi ještě uvidíme.

Fotogalerie na Facebooku

Fotogalerie na webu

1. místo: Never Lucky (Gymnázium, Plzeň) ve složení: Gabriela Hettnerová, Michal Seják, Filip Novický, Lukáš Winkler, Michal Matějka

2. místo: Tým Hanka (Gymnázium, Plzeň) ve složení: Vu Hoang Nguyen, Veronika Hladíková, Patrik Just, Yen Do Thi Hai, Martin Baník

3. místo: Beznadějný případ (Masarykovo gymnázium Plzeň) ve složení: Jan Skořepa, Michal Polák, Alan Karlíček, Jan Pohořelý, Petr Chalupský