V obleku pro vítězství

Filip Borýsek, 15. 11. 2016 v 16:16
Kategorie : Turnaje

Na VOŠ a SPŠ elektrotechnickou v Olomouci přijelo 16 týmů s úmyslem vyhrát krajské kolo pIšQworek a dostat se na Grandfinále do Brna.

Na elektro se postupně sešly všechny týmy kolem osmé. Systém turnajů hráči jiš dobře znali z oblastních kol, kde se stejně jako v krajských kolech, proti sobě vždy posadily pětice hráčů a společně usilovali o větší bodovou převahu nad jejich soupěři. Týmy byly rozlosovány do čtyř skupin a začaly bojovat o postup do Play-Off, kam mohlo postoupit pouze 8 z nich. Tým Suit up už od začátku neměl konkurenta. Nakonec se po asi třech hodinách bojů v základních skupinách do playoff probojovaly týmy:

Suit up, Zodiac, Sířavské tygřice, GJW, aJeTo, KOSINKA A, Los Hijos del Diablo a Legendary.

Tady se odehrály čtyři napínavé zápasy, kde každý usilovně přemýšlel, aby neudělal žádnou chybu. Vhledem k tomu, že se hrálo ve čtyřech skupinách, tak zápasy proběhly celkem rychle. Asi za půl hodiny byli jasní tři vítězové, kteří postoupili do finále.

Suit up[Gymnázium Šumperk], aJeTo[VOŠ a SPŠ], GJW[Gymnázium Jiřího Wolkera] a Los Hijos del Diablo[Gymnázium Hejčín]

Zde už se napětí dalo krájet. Místo v Grandfinále celé soutěže, které se uskuteční 25. 11. 2016 na půdě Masarykovy univerzity v Brně, je pouze pro nejlepší dva týmy z celého Olomouckého kraje. Zápasy byly do poslední chvíle nerozhodnuté. Jeden dokonce skončil remízou a musel se hrát rozstřelový duel mezi nejlepšími zástupci každého týmu. Nakonec postoupili Suit up s aJeTo. Ale kdo si odnese pohár za první místo ještě nebylo jasné. Nakonec boj mezi šumperskými s převahou zvládli Suit up. Hijos del Diablo mezitím vybojovali 3. místo. Vyhlášení vítězové si odnáší hodnotné ceny a pozvánku do Brna.

Fotogalerie na Facebooku

Fotogalerie na webu

 

1. Místo: Suit up (Gymnázium Šumperk) ve složení: Martin Horáček, Martin Král, Michal Maděra, Ondřej Motlíček, Jakub Kolurek

2. Místo: aJeTo (VOŠ a SPŠ Šumperk) ve složení: Pavel Kotráš, Ondřej Fiedler, Jakub Soják, Jakub Žižka, Jiří Navrátil

3. Místo: Los Hijos del Diablo (Gymnázium Olomouc – Hejčín) ve složení: Jáchym Bareš, Martin Repčík, Jakub Kadlec, Jindřich Jelínek, Michal Koutný