Notori(c)ky známý Ethanol opil i Ostravu

Lenka Kožuchová, 14. 11. 2016 v 14:33
Kategorie : Turnaje

Jeden z prvních krajských turnajů se tradičně konal na SPŠei v Ostravě. Ho Ho Ho! Týmy opět nezahálely ani kreativitou ve svém pojmenování. Bylo to divoké jako veverky a navzdory vyšší koncetraci CO2 všichni přežili ve zdraví. Kdo se propil až na finále?

Již u dveří byli soutěžící přivítáni a navigováni oblastními koordinátory do síně slávy. Na krajský turnaj v Ostravě dorazilo šestnáct nejlepších týmů z Moravskoslezského kraje, aby se utkaly o dvě postupová místa na brněnské grandfinále.

Zahájilo se klasicky, úvodní prezentací, u které, jak se zdálo, většina dávala pozor, a následným rozlosováním do skupin po čtyřech týmech. Od navolení prvního SWAPu zavládlo v aule téměř hrobové ticho.
Zápasy ve skupinách byly velkým sítem, jen polovina týmů postoupila dál. Jednoznačně dominovaly Divoké veverky, Ethanol, CO2 a Team Biceps. V druhých postupových místech to ale nebylo tak jasné, do play-off se o ně utkala Průmka Karviná s Pelzlem a Coached by Korean s Těšínáky, kde rozhodovalo každý bod.
Už ve skupině bralo dech CO2 suverénními výhrami. Team Biceps svými svaly ale i vítězstvími rozdrtil Křižáky s Frýdlantem I

Před vyhlášením postupujících týmů jsme zhlédli video od Masarykovy univerzity, které jsme si po velkém úspěchu, v podobě bouřlivého potlesku, pustili ještě jednou. Po té došlo na play-off. Na začátku se týmům připomnělo, aby kroužkovali typ P, což většinu pobavilo ale koordinátor se nenechal vykolejit a uzemnil je větou: „Péčko si nechte na doma.“

Ve čtvrtfinále došlo dokonce na dva rozstřely mezi svaly Team Biceps a To je fuk, kde nejen svou silou vyhrály „Bicepsy“. Společně s To je fuk jsme se rozloučili s Matičními I, Coached by Korean a Divokými veverkami.
Do boje postoupil dechberoucí CO2 a Team Biceps, kteří se následně utkali o bronzovou příčku a bylo jasné, že se v Brně setkáme s Pelzlem a Ethanolem. Závan obou týmů bojujících o zlato byl velmi intenzivní, nicméně poslední kapku tomu dal Ethanol v rozstřelu a obsadil tak první příčku. Každopádně Pelzl nemusí pít na žal, neboť oba z nich se utkají příští pátek o titul mistra republiky.

 

1. místo: Ethanol (Gymnázium, Krnov) - Jan Zdráhal, Ondřej Švéda, Christos Bazakas, Lukáš Nevídal, Jaroslav Krupinský

2. místo: Pelzl (Wichterlovo gymnázium) - Jakub Kočur, Adam Neuwirth, Lukáš Hruzík, Martin Raška, Daniel Ožana

3. místo: Team Biceps (Gymnázium a SPŠEI Frenštát pod Radhoštěm) - Lukáš Vaculín, Adam Lapčák, Vojtěch Dohnal, Jakub Jurečka, Vítězslav Tkáč