Turnaj v Příbrami v rukou legenT

Petr Walek, 3. 11. 2016 v 15:50
Kategorie : Turnaje

Ve čtvrtek 3. listopadu 2016 se na Gymnáziu pod Svatou horou uskutečnilo oblastní kolo turnaje pIšQworky. Turnaje se zúčastnilo celkem 8 týmů z čehož 3 byly z pořadatelské školy. Ve hře bylo pouze jediné postupové místo, což podnítilo ještě větší rivalitu mezi týmy. Na turnaji byli i vítězové z minulého roku – Trojúhelníčky. Podařilo se jim obhájit letošní triumf?

Kapitáni osmi týmů se rozlosovali do dvou základních skupin a turnaj mohl započít. Fakt, že do vyřazovacího pavouka postupuje všech osm týmů, přinesl klid všem účastníkům, a některými byly zápasy ve skupinách brány jen jako „rozehřívací“. Hrálo se pouze o lepší startovací pozici v Play-Off. Nicméně i to přineslo velmi zajímavé partie. Nejlepším týmem skupiny A se staly Trojúhleníčky a skupiny B Špunti.

Ještě před polednem byly zahájeny zápasy Play-Off. Účastníci si uvědomili větší důležitost nadcházejících zápasů, což bylo vidět i na jejich přístupu. Zatímco zápasy ve skupině byly doprovázeny krátkými rozhovory, při vyřazovacích soubojích šly slyšet i smutné výdechy poražených. Po poměrně rychlém čtvrtfinále jsme se rozloučili s týmy Křížky a kolečka, Šnypsova strana, Šputni a Broučkové, přičemž poslední dva jmenované týmy prohráli těsným rozdílem pouhých 4 bodů.

První semifinálový souboj mezi týmem Xáci (čteno Křižáci) a šqwoři dopadl vítěztvím 12:8 pro první zmíněný tým. Nicméně šqwoři to považovali za velký úspěch vzhledem k tomu, že ze skupiny postupovali z posledního místa. Druhý semifinálový duel skončil navzdory očekávání porážkou loňského vítěze (Trojúhelníčky) a z postupu do finále se tak mohl radovat tým legenT robots. Zápas o třetí místo už si s přehledem podržel tým Trojúhelníčky, ale v zápase o postup do krajského turnaje to byly nervy až do posledních vteřin. Duel totiž skončil zápasovou remízou a musel tudíž nastoupit rozstřel. Kapitán legenT robots měl na finálový rozstřel lepší úsudek, když všechno vsadil na nejmladší členku týmu – chodí zatím teprve do primy šestiletého gymnázia. Mohl se tak s celým svým týmem radovat z vítězství a postupu do dalšího kola.

Fotogalerie na webu

Fotogalerie na Facebooku

1. místo: legenT robots (Gymnázium pod Svatou horou) ve složení: Tomáš Vaňata, Daniela Hušková, Zdeněk Procházka, Tobiáš Luft, Miroslav Říha, Matouš Cvrk

2. místo: Xáci (Gymnázium Příbram) ve složení: Vít Gardoň, Luboš Gardoň, Vojtěch Ježek, Jan Hlaváč, Stanislav Kamenický

3. místo: Trojúhelníčky (Gymnázium Příbram) ve složení: Matěj Machuta, Jaroslav Langer, Michal Bodický, Jakub Havelka, Anna Míková