Že dáš 5 v řadě? My zvládneme 10!

Karlovarští DANDA Team se také podívají do Brna

Krajské kolo pIšQworek se událo ve středu 29.11. 2017 na Střední průmyslové škole v Ostrově. Dohromady se ho účastnilo 12 týmů, které postoupily z oblastních kol v Sokolově, Karlových Varech, Ostrově a v Chebu.

Soutěžící byli jako už tradičně rozděleni do čtyř skupin. Utkání byla už od začátku velmi vyrovnaná. O výhře v jednotlivých hrách většinou rozhodoval jeden bod. I nezkušeným týmům se dařilo a to i přesto, že hráli proti zkušeným piškvorkářům. Do dalšího kola však mohly postoupit pouze dva týmy a tak jsme se v první hodině rozloučili s Volopišáky ze skupiny A, s Pjůrskillem z Béčka a s Kozlíky a Los Adrones ze zbylých dvou skupin.

V play-off jako první vypadli hráči týmu KokoSy, kteří prošli prvním kolem bez ztráty bodu. Ani Chmelíkům dnes nepřálo štěstí a rozloučili se s námi po prohře s protivníky. Přes veškerou snahu vypadl i tým BIWER, který neuspěl v rychlém rozstřelu po remíze. Jedno z nejnapínavějších utkání dne proběhlo mezi DANDA Teamem a týmem Kroužky sázíme červené i modré. Obě strany využívaly časového limitu a tak se hrálo přes půl hodiny. Nakonec ale postoupil DANDA Team. Poražení odjeli s cenou útěchy a nechali vítěze namáhat si mozkové závity v utkání o postup do Brna.

V dalším kole Bojové fretky dokázaly, že se se soupeři umí poprat a hned ze začátku získali deset bodů, zatímco Hafani zůstávali na dvou. Nebylo proto velkým překvapením, že Bojové fretky postoupily dál. Na druhé straně zápas mezi DANDA Teamem a Morčaty se zdál až do poslední chvíle velmi vyrovnaný a také se poměrně protáhl. Chvíli to vypadalo, že se bude opakovat finále z Chebu (Morčata vs Bojové fretky). Ale s náskokem čtyř bodů vyhrál DANDA Team.

Ani v posledním kole play-off se nikdo nechtěl vzdát. Zápas o třetí místo byl od začátku vyrovnaný a ze stavu 6:6 se zápas dostal do remízy 10:10, následoval krátký rozstřel a vyhráli Hafani. Danda team začal zápas s výhodou 6:4. I přes snahu oponentů výhodu udrželi a vyhráli 12:8.

Pořadí:

1. místo: DANDA Team (Gymnázium Sokolov a Krajské vzdělávací centrum) ve složení: Martin Onak, Eliška Macháčková, Aneta Tranová, Marie Wagnerová, Anna Benešová
2. místo: Bojovné fretky (Gymnázium a OA Mariánské lázně) ve složení: Jana Vašíčková, Viet Long Tran, Daniel Saracino, Michaela Jaščurkovská, Blanka Brunová
3. místo: Hafani (ZŠ v Teplé) ve složení: Martin Hrdlička, Sabina Lindová, Veronika Štefanská, Filip Boudyš a František Šulc

Fotogalerie na Facebooku