Že dáš 5 v řadě? My zvládneme 10!

Jak překvapit v Plzni i když jste Beznadějný případ

Krajský turnaj pIšQworek v Plzeňském kraji byl plný překvapení. Na turnaj přijelo nečekaně 13 týmů namísto dvanácti a do boje o postup do finále se probojovala i jedna základní škola. Gymnázium, Plzeň zažilo 27. listopadu 2017 turnaj, který ještě nevidělo.

 

„No tak my si vezmem ten pohár a zas půjdem.“ Nechal se slyšet, očividně sebevědomý tým z Gymnázia J. Š. Baara, Alespoň jsme hezcí. „Alespoň jsme hezcí? Co to jako je?“ Komentoval zase název protihráčova týmu, kapitán domácích Akatsuki. Soutěživost a chuť po vítězství prostě byla na turanji vidět na první pohled.

Úvodní prezentaci a připomenutí pravidel zpestřila náměstkyně hejtmana paní Ivana Bartošová. Popřála všem hráčům mnoho štěstí a ve svém úvodním proslovu se nám dokonce přiznala, že si sama jako malá oblíbila hraní piškvorek a že si doteď ráda s manželem zahraje, pokud mají po ruce kostičkovaný papír. Za to jsme ji samozřejmě odměnili pIšQworkovými linery a samolepkou.

Dvanáct týmů, čtyři skupiny po třech, kapitáni si vylosovali svojí skupinu a začíná se hrát první kolo zápasů. V tom ale nečekaně přichází třináctý tým, odvážlivci z Masarykovy ZŠ Kdyně, kteří byli dodatečně nominováni na postup do krajského turnaje. Situace se ale rychle vyřeší, tým se po krátké domluvě přidal ke skupině A a do středu auly se umístil pátý stůl.

V porovnání s oblastními turnaji se kola ve skupinách odehrávala poněkud v pomalejším tempu. Týmy na tomto turnaji opravdu byly ty nejlepší z celého kraje, to že byly souboje vyrovnané, potvrzují nejen výsledky a nespočet remíz ale i dlouhé nekončící partie a soustředěné výrazy soutěžících.

Postup do pavouka nakonec nevybojoval odhodlaný tým ze ZŠ v Kdyni ani tým  z Gymnázia Tachov. Změnou oproti minulým rokům bylo také vyřazení domácích týmů z Gymnázia, Plzeň, kteří nestačili svým protivníkům. Do pavouka tak postoupili většinou ostřílení hráči jako Himlhergotdonrvetrkrucajselement, Beznadějný případ nebo GLP1.

Týmy, které nepostoupily do pavouka, nás postupně opustily a v aule Gymnázia, Plzeň začala houstnout atmosféra. Jedno postupové místo na grandfinále v Brně a možná i přítomnost novinářů motivovala studenty hrát opravdu dobře. Duely naplno využívaly časový limit 20 minut a souboj mezi Alespoň jsme hezcí a Himlhergotdonrvetrkrucajselement dokonce musel rozhodnout rozstřel.

Semifinále ovládl tým Beznadějný případ, který porazil kluky z Alespoň jsme hezcí a v druhém zápase, kde proti sobě hrály dva týmy ze stejné školy, starší GLP1 porazili GLP2 neboli Květinky, jak se nechal druhý tým přejmenovat.

O třetí místo statečně bojovali Květinky a Alespoň jsme hezcí. Nečekané bylo, že v porovnání s ostatními utkáními, tento poměrně důležitý zápas o pohár netrval příliš dlouho a třetí místo získal tým Alespoň jsme hezcí. Zato o první místo a postup na granfinále se bojovalo mnohem déle. Byl to vcelku přátelský zápas, protože hráči se znali i z jiných soutěží a olympiád, to ale nepřimělo ani jedno družstvo povolit. Napínavým duelem zakončil Beznadějný případ turnaj a tak mladý tým překvapivě vybojoval první místo v Plzeňském kraji.

 

Pořadí:

1. místo: Beznadějný případ (Masarykovo gymnázium) ve složení: Michal Polák, Petr Chalupský, Tereza Nováková, Adam Šebesta, Jan Pohořelý

2. místo: GLP1 (Gymnázium Luďka Pika) ve složení: Jan Löffelmann, Pavel Balda, Viktor Procházka, Martin Šůla, Tomáš Golubar

3. místo: Alespoň jsme hezcí (Gymnázium J. Š. Baara) ve složení: Tim Anderle, Frank Bartoš, Václav Svoboda, Jan Svoboda, Jakub Chval

Fotogalerie na Facebooku