Co jsou pIšQworky

Do soutěže pIšQworky se může přihlásit každý středoškolák a žák osmé a deváté třídy. Pak už jen stačí sestavit pětičlenný tým, zajít za svým učitelem, vyplnit online registraci a probojovat se do finále, kde se i letos soutěží o báječné ceny.

Pravidla jsou jednoduchá. Soutěž pIšQworky má čtyři úrovně. Ve školních kolech se vyberou ti nejlepší pIšQworkáři a sestaví se tři týmy studentů. V případě, že se na vaší škole uskuteční školní kolo, o kterém nám zašlete reportážní článek, mohou být za jednu školu sestaveny týmy čtyři. Tyto týmy pak pojedou reprezentovat školu na oblastní turnaj. Výherci oblastních kol postupují do třetí úrovně, do kol krajských. Nakonec se ti nejlepší ze všech krajů přijedou v listopadu poprat o titul mistra v pIšQworkách na finále do Brna.

Navíc pIšQworky nejsou pouze celorepubliková soutěž, už osmým rokem skáčou do pIšQworek i studenti ze Slovenska. V Brně tak nebudou o titul mistra soutěžit jen Češi, ale i naši zahraniční sousedé.

Kouzlo soutěže není jen v týmové spolupráci a taktice, která dovede tým až do finále. Celá soutěž je hlavně o seznamování se s vrstevníky a o nových zážitcích. Navíc jsou pIšQworky prestižní a známou hrou, což dokazuje i to, že o minulých ročnících byly v celé České republice napsány desítky novinových článků a natočeno několik rozhlasových a televizních reportáží.

Soutěž pořádá Student Cyber Games, z. s., které se dlouhodobě zaměřuje na rozvíjení dovedností středoškoláků prostřednictvím netradičních soutěží. SCG je organizací akčních mladých lidí, převážně studentů vysokých a středních škol. Na projektu pIšQworky jich pracuje přibližně padesát a mnozí z nich začínali jako soutěžící. Zájemci mohou napsat na davidova@scg.cz a přidat se k organizačnímu týmu.

Umíš nakreslit kolečko? A křížek? Pokud jsi odpověděl dvakrát ano, tak jsi ten pravý člověk pro soutěž pIšQworky 2016 a rozhodně by ses měl přihlásit.

    Harmonogram 2016:

  • 21. 10. Uzávěrka přihlášek

  • 24. 10. Začátek oblastních kol

  • 11. 11. Konec oblastních kol

  • 14. 11. Začátek krajských kol

  • 18. 11. Konec krajských kol

  • 25. 11. Finále